Üliõpilaste korvpalli meistritiitlid läksid Eesti Maaülikooli võistkondadele

Tallinnas TTÜ Spordihoones peeti 2016. a üliõpilaste meistrivõistlused korvpallis. Meistritiitleid läksid kaitsma Tartu Ülikooli võistkonnad. Naistest tuli selle aasta üliõpilasmeistriks eesti Maaülikooli naiskond, kes kahes mängus oli kindlalt parem Sisekaitseakadeemia naiskonnast. Meeste mängud olid kõik tasavägised. Alagrupis sai kaks nappi võitu Eesti Maaülikool, kes alistas Tallinna Ülikooli 27:24 ja Tallinna Tehnikaülikooli vaid 28:27. teises alagrupis olid paremad Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool. Poolfinaalis oli Eesti Maaülikooli meeskond hädas Tallinna Tehnikakõrgkooli meeskonnaga. Alles lisaajal suudeti võtta võit 24:18. ka teine poolfinaal oli tasavägine. Võidu sai Tallinna Ülikool, kes alistas Tartu Ülikooli ühe punktiga 42:41. Kolmanda koha mängus kohtusid Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool. Alagrupis olid paremad tartlased tulemusega 43:34. Selles mängus panid Tartu Ülikooli mängijad oma paremuse algul maksvusele ja võitsid poolaja 34:20, kuid teisel poolajal tuli Tallinna Tehnikakõrgkool järele ja kaks minutit enne lõppu olid taga vaid ühe punktiga 47:48. Lõpus suutsid siiski tartlased kindlamalt tegutseda, kuid viis sekundit enne lõppu oli seis 51:49 ja pall tehnikakõrgkooli palluritel, kuid lõpuvilega tehtud vise ei tabanud korvi. Seega võit 51:49 ja pronksmedalid Tartu Ülikoolile. Finaalis kohtusid Tallinna Ülikool ja Eesti Maaülikool. Finaalmängu algus oli taas tasavägine. Poolaeg lõppes viigiliselt 20:20. Teisel poolajal olid tartlased pidevas eduseisus. Kuus minutit enne lõppu oli seis taas viigiline 35:35. Edasi olid taas tartlase edukamad minnes neli minutit enne lõppu ette 45:39. Lõpusireen fikseeris Eesti Maaülikooli võidu 58:48. Võistlustulemused on kalendri all.