Eesti Maaülikooli tudeng Terje Kaunissaar tuli maailmameistriks

Möödunud nädalavahetusel peeti Tartus kergejõustiku ultramitmevõistlused. Võistkondlikuks maailmameistriks krooniti Eesti koondis kuhu kuulus Eesti Maaülikoolis õppiv Terje Kaunissaar. Lisaks Terjele tõi võistkondlikus arvestuses võid Eestile Spartak Ljashenko ja Marti Soosaar. Kahe mehe ja ühe naise võistkondlikuks punktisummaks kujunes 31590. Eestlastele järgnesid Saksamaa (30778) ja Itaalia (29679).

Terje Kaunissaar teenis naiste individuaal arvestusevälja teise koha skooriga  8663 punktiga. Euroopa mitmevõistluse superliigas Eestit esindanud Kaunissaar hindas ultramitmevõistlust ürituse lõppedes omadussõnaga "hullumeelne", ent tõi positiivse asjaoluna välja selle, et tavaline seitsmevõistlus muutus selle läbimisega vaimselt palju lihtsamaks. Naiste 14-võistluse tänavuseks maailmameistriks tuli Maren Schott Saksamaalt, kes sai kokku kõrged 9338 punkti.

Kahekümnevõistluse maailma kõigi aegade kolmas tulemus ning Euroopa rekord on jätkuvalt Eesti Maaülikoolis õppinud ja hiigelaegadel ka parimaks EMÜ sportlaseks valitud Indrek Kaseoru nimel, kes kogus 1992. aastal lausa 13906 punkti (toonase punktitabeli järgi 14274).

Autor: Esko Tõnisson

Allikas: Delfi Sport