Uudised

Grete Tõnne võitis Eesti meistrivõistlustelt maratonis medali

Osalejaterekordi purustanud SEB Tallinna maratonil osales ka Eesti Maaülikooli Spordiklubi jooksja Grete Tõnne, kes saavutas Eesti meistrivõistluste arvestuses pronksise medali tulemusega 3:05.18. Naiste arvestuses võitis maratoni keenialanna Irene Chepkirui, kelle lõpuaeg 2.34.40 oli vaid sekundi võrra kehvem kui mullu. Teise koha sai etiooplanna Markos Marta Ayele 2:39.51-ga ja kolmanda koha venelanna Anastasia Kušnirenko 2:48.51-ga. Üldarvestuses neljandana lõpetas ja võitis Eesti meistritiitli Lily Luik isikliku rekordiga 2:50.14. Luige sõnul läksid väärtuslikud sekundid kaduma munakivisillutisel ja järsu tõusu ning laskumisega trassile seatud ajutine sild enne Šnelli tiigi jäärde jõudmist. Täpselt kolme tunniga jooksis end hõbemedalile Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport tiim)

Autor: Esko Tõnisson

Allikas: jooksuportaal