2010a. parimad harrastusvõrkpallurid on Tartust

Tartus, Eesti Maaülikooli Spordihoones toimus järjekordne võrkpalli üliõpilasturniir harrastajatele. Võistlustel osales 12 meeskonda ning 7 naiskonda. Võistlus oli pingeline ja nii mitmeski mängus oli vaja võitja selgitamiseks kolme geimi.

Naiste turniiri esimesed kaks kohta selgitasid omavahel TÜ Pallurid ning Tartu Tervisehoiu Kõrgkool. Selles mängus panid oma paremuse maksma Tartu Ülikooli naiskond, võites 2:0 seisuga TÜ Palluritele turniiri esimese koha ja karika. Tartu Tervishoiu Kõrgkool pidi leppima sel aastal tubli teise kohaga. Kolmanda koha mäng peeti alagrupiturniiri teiste kohtade vahel ning selle selgitasid omavahel välja Eesti Mereakadeemia ning Tartu Ülikooli II võistkond. Selle mängu võitis kindlalt seisuga 2:0 Eesti Mereakadeemia.

Meeste alagrupi mängudes võis kohata huvitavaid mänge kõikides neljas alagrupis. Poolfinaalidesse jõudsid vaid kõikide alagruppide võitjad. Esimeses poolfinaalis kohtusid omavahel eelmise aasta meister Tartu Ülikool ning kolmanda koha omanik Eesti Lennuakadeemia. Selles finaaliväärses mängus suutis kolmandas geimis endale finaalikoha tagada Eesti Lennuakadeemia meeskond, jättes eelmise aasta meistrid sel aastal kolmanda koha eest võistlema. Teises poolfinaalkohtumises näitasid huvitavaid pallivahetusi TTÜ Tipp ja EMÜ Spordiklubi võistkond. Selle aasta uustulnukas, EMÜ SK pani oma paremuse maksma alles kolmandas geimis, tagades seega finaalikoha 2:1 seisuga TTÜ meeskonna üle.

Kolmanda koha võitis TTÜ Tipp meeskond, kes alistas TÜ I meeskonna 2:0. Nii nagu naiskondadesl, olid ka meeskondadest esikoha eest võistlema jäänud vaid Tartu kõrgkoolide võistkonnad. Finaal kujunes kõigi ootuste kohaselt äärmiselt huvitavaks. Esimese geimi võitis vaid kahe punktilise eduga EMÜ SK. Teises geimis suutis Eesti Lennuakadeemia ennast koguda, võites selle 25:22. Seega oli kõik trumbid vaja mängu panna kolmandas geimis. Selles geimis, aga Eesti Maaülikooli Spordiklubi midagi lõpupeale jätta ei tahtnud ning rebis vahe sisse juba alguses,vormistades lõpptulemiseks 2:1. Eesti Lennuakadeemia vahetas eelmise aasta kolmanda koha välja teise koha vastu.

Järgmiseks suuremaks võistluseks on üliõpilassportlastele järjekordsed SELLi mängud, mis sel korral toimuvad 21.-23. mai, Tartus.

Tarmo Jaakson EASL/EMÜ SK Esko Tõnisson