Suurel reedel, 29.03.2024, on EMÜ Spordiklubi avatud kell 08:00-20:00.    Kauneid e

13:01 25.03.2024
EMÜ spikeballi meistrivõistluste etapp on põnevalt läbitud!  EMÜ s

Kevad käes ning hooaeg lõpusirgel

10:27 25.03.2024
Eesti Maaülikooli saalihokinaiskond läks finaalseeriat 2-0 juhtima. Eesti-Läti ü

Nädalavahetusel pidasid Eesti Maaülikool/Structura võrkpallurid laupäeval kodu

Üliõpilaste võrkpalli meistrivõistlused.

EMÜ võrkpallivõistkond

Laupäeval, 5. novembril, toimusid Tartus EMÜ Spordihoones Eesti üliõpilaste meistrivõistlused võrkpallis. Kokku osales viis naiskonda ja üheksa meeskonda.

Naiste arvestuses asusid medalite nimel võistlema Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli, Sisekaitseakadeemia ja Tartu Tervishoiu Kõrkooli võistkonnad. Kõik naiskonnad pidid võitja väljaselgitamiseks omavahel läbi mängida. Eriti põnevaks kujunes võistlus just kuldmedalikonkurentsis, kus TTÜ, TLÜ ja TÜ olid kõik võistluse lõpuks tabelisse  kogunud 4 võitu ja ühe kaotuse. Parima geimide vahega tuli 2016.a. võrkpalli üliõpilasmeistriks Tartu Ülikooli naiskond! Hõbedased medalid said kaela TLÜ neiud ning proksmedalid läksid TTÜ võistkonnale.

Meeste turniiril paigutati kõik 9 võistkonda kolmestesse alagruppidesse, kust edasi poolfinaali pääsesid alagruppide võitjad ning parim teine koht. Kuigi kõigi kolme grupi favoriidid pääsesid kindalt poolfinaali, siis parima teise koha võistkonnaks kujunes üllatuslikult KVÕÜA Kõrgema Sõjakooli meeskond, kes alagruppides vastastele oluliselt vähem punkte loovutas, kui ülejäänud teise koha võistkonnad.

Poolfinaalides kohtusid omavagel TTÜ ja EMÜ I võistkond ning TÜ ja KSK. Eesti Maaülikooli esindusmeeskonnal jätkus TTÜ vastu rammu vaid esimeseks geimiks, mis põnevas heitluses kaotati 21:18. Teine geim läks TTÜ-le juba mõnevõrra kindlamalt (21:15). Teine poolfinaal kujunes suhteliselt ühepoolseks, kui TÜ ja KSK vahel tegid Eesti suurima kõrgkooli esindajad jõudude vahekorra selgeks juba esimeses geimis, võites selle koguni 21:6. Teises geimis osutasid Kõrgema Sõjakooli esindajad küll rohkem vastupanu, kuid 21:15 oli tõsiasi, mis viis finaali Tartu Ülikooli.

Finaalis kohtusid tiitlikaitsja TTÜ ja eelmisel aastal meistrivõistlustelt koguni eemale jäänud TÜ meeskond. Viimastel aastatel võitmatuna püsinud Tallinna Tehnikaülikooli meeskond näitas esimeses geimis mitte kõige kindlamat mängu, võites selle siiski tartlaste ees 21:19. Teises geimis suutis ilma varumängijateta Tartu Ülikooli meeskond omamängu veelgi parandada, mis tagas ka geimi võidu (21:16). Kolmandas ja otsustavas geimis võtsid tartlased juhtohjad enda kätte juba päris alguses. Kuigi TTÜ-l õnnestus lõpuks vahe vähendada vaid ühele punktile, suutis TÜ esindusmeeskond keerata mängu saatuse enda kasuks, võites geimi 15:13 ning teenides sellega ka magusa turniirivõidu.