12. märtsil toimusid Eesti Maaülikooli meistrivõistlused mälumängus, koos

Eesti Maaülikooli võistkondadel on hooajad lõpusirgel ning otsustavad mängud

Nädalavahetuse mängud

11:02 21.02.2024
Nädalavahetusel pidasid Eesti Maaülikool/Structura võrkpallurid laupäeval kodu

Tartus selgusid üliõpilasmeistrid maadluses

Laupäeval kogunesid Emajõelinna Eesti Maaülikooli spordihoonesse maadlushuvilised tudengid, kus selgusid Eesti üliõpilasmeistrid kreeka-rooma ja naistemaadluses. Võistlustest said osa võtta Eesti Akadeemilise Spordiliidu liikmesõppeasutuste ja teiste kõrgkoolide üliõpilased ning vilistlased, kes on lõpetanud kõrgkooli käesoleval aastal, vahendas Anette Org. Osalema olid oodatud ka gümnaasiumite abituriendid ja kutsekoolide õpilased, kes on vähemalt 17 aastat vanad. Traditsiooniliselt võisid osaleda ka kõrgkoolide töötajad.

Noormeeste seas, kel kaalu kuni 66 kg, saavutas väga kiirelt ja oskuslikult teist aastat järjest meistritiitli Kristjan Toots (treenib EMÜ Spordiklubis) Tartu Ülikoolist. Alar Hutrov Kaitseväe ühendatud õppeasutustest saavutas teise koha. Kolmandale kohale tuli Mart Tigas Sisekaitseakadeemiast.

Kaalus kuni 74 kg säilitas sel aastalgi meistritiitli Jaanus Lepik Tallinna Ülikoolist. Tasavägises finaalmatšis jäi teiseks Magnus Piirits Tartu Ülikoolist. Pronksise medali viis koju Kaupo Kütt samuti Tartu Ülikoolist.

Emotsionaalne finaalmatš peeti ka kategoorias kuni 84 kg, millest väljus võitjana Hardo Toots kaitseväe ühendatud õppeasustusest. Teisele kohale võitles end Vahur Steinberg Tartu Ülikoolist. Gerrith Pungas Audentesest saavutas kolmanda koha.

Kõige raskemate üliõpilaste seas, kuni 120kg, saavutas ülekaaluka võidu Kaarel Maaten Eesti Maaülikoolist. Üsna püüdlikult proovis Maatenile väljakutset pakkuda Meelis Steinberg Tallinna Tehnikaülikoolist, kuid leppida tuli tal siiski hõbemedaliga. Kolmandale kohale tuli seekord Alar Nääme Tartu Ülikoolist.

Naistemaadluses oli osalusaktiivsus mõnevõrra madalam kui mullu, kuid toimunud matšid olid igati põnevad. Kategoorias kuni 63 kg saavutas seljavõiduga meistritiitli Liis Järvamägi Eesti Maaülikoolist. Teisele kohale jäi Kaisa Muutra, samuti maaülikoolist. Lisbeth Vinter Tallinna Ülikoolist saavutas ülekaaluka võidu kategoorias üle 63 kg. Hõbedane meistrimedal riputati kaela  Gerlin Järvelale Eesti Maaülikoolist.

Autor: Esko Tõnisson

Allikas: Tartu Postimees