12. märtsil toimusid Eesti Maaülikooli meistrivõistlused mälumängus, koos

Eesti Maaülikooli võistkondadel on hooajad lõpusirgel ning otsustavad mängud

Nädalavahetuse mängud

11:02 21.02.2024
Nädalavahetusel pidasid Eesti Maaülikool/Structura võrkpallurid laupäeval kodu

Eesti noorsoo meistrivõistlustelt kaks kuld ja üks hõbe

Rakveres 16. ja 17. juunil toimunud Eesti noorsoo ja juunioride meistrivõistlustel kergejõustikus said Eesti Maaülikooli Spordiklubi esindavad Rain Kask ja Igor Syunin kaela kuldmedalid ja hõbeda võitis Jan Õiglane.

Rain Kask võistles esimesel päeval, kui väljas oli veel ilus kergejõustiku ilm, kaugushüppes, kus ta sai oma parimal katsel kirja 7.69m ja saavutas selle tulemusega esimese koha. Rain Kase kõik katsed olid üle 7.4 meetri. Võistlus ise tituleeriti ekspertide poolt kõrgesse klassi ja kaasahaaravaks.

Jan Õiglane, kes osales 1500m jooksus, startis samuti esimesel võistluspäeval ja sai hea ilma ja kõva jooksus tagajärjeks hõbemedali. Jan Õiglase aeg oli 4.03,72 kaotus võitjale vaid seitse sajandiku.

Teisel päeval võistelnud kolmikhüppajale Igor Syuninile aga ilm ei naeratanud ja hüppeid tuli sooritada märjal võistluskattel ja tuulis ilmaga. Igor Syunini parimaks tulemuseks sellel võistlusel oli viimasel katsel hüpatud 16.10m, millega ta saavutas ka kindlalt esimese koha. Igori ainuke konkurent sellel võistlusel oli väljaspool arvestust hüppav Jaanus Uudmäe, kes sai oma parimal katsel kirja 16.00m.

Eesti kergejõustikuliit (EKJL) nimetas eile lisaks 15-le Euroopa meistrivõistluste normitäitjale üheksa sportlase nimed, kellele taotletakse pääset Helsingis toimuvatele Vana Maailma meistrivõistlustele.

Varem oli see nimekiri isegi pikem, kuid mõned sportlased ei soovinud ise EMile kandideerida. Lõplik koondis peaks selguma tänase päeva jooksul.

EKJL esitab Eesti Maaülikooli Spordiklubist võistlustele kolmikhüppaja Igor Syunini ja kaugushüppaja Rain Kase.

Autor: Esko Tõnisson