Suurel reedel oleme avatud 08:00-20:00

13:55 25.03.2024
Suurel reedel, 29.03.2024, on EMÜ Spordiklubi avatud kell 08:00-20:00.    Kauneid e

EMÜ MV Mälumängus

14:39 15.03.2024
12. märtsil toimusid Eesti Maaülikooli meistrivõistlused mälumängus, koos

Põnevust täis nädalavahetus

09:05 04.03.2024
Eesti Maaülikooli võistkondadel on hooajad lõpusirgel ning otsustavad mängud

Nädalavahetuse mängud

11:02 21.02.2024
Nädalavahetusel pidasid Eesti Maaülikool/Structura võrkpallurid laupäeval kodu

Koolinoorte saalihokivõistlusel olid emotsioonid laes

Juba kolmandat aastat järjest võistlesid Tartu koolinoored saalihokis. Kolmapäeval ja neljapäeval Eesti maaülikooli spordihoones toimunud koolidevahelisel turniiril osales 98 võistkonna koosseisus kokku 593 last ja noort.

“Pole enam mingit kahtlust, et koolinoortele meeldib saalihoki,” ütles Talis Mölder, kes on maaülikooli spordiklubi all tegutseva saalihokikooli treener. Ta lisas, et kuna paljudele lastele ja noortele meeldib võistelda, siis on turniir igati omal kohal.

Turniiril selgitati välja iga kooliastme meister nii poiste kui tüdrukute arvestuses. Kolmapäeval võistlesid 325 õpilast 7.-12. klassi arvestuses. Võidukate koolide seas olid Tartu Kivilinna Gümnaasium, Nõo Reaalgümnaasium, Nõo Põhikool ja Tartu Kesklinna Kool.

Neljapäeval võtsid platsil mõõtu 1.-6. klassi õpilased. Neid oli kokku 268. Edukamad olid Miina Härma Gümnaasium ja Kivilinna Gümnaasiumite, Vene Lütseumi, Nõo Põhikooli ja Tartu Kunstigümnaasiumi koolilapsed.

Saalihokikooli treener Markus Mekk märkis, et võrreldes varasemate aastatega on mängijate tase tõusnud ning paljud kohtumised olid väga tasavägised. “Eriti ilmnes tasavägisus poolfinaalides, pronksikohtumistes ja finaalides. Neis mängudes oli näha nii suurt rõõmu kui ka pisaraid,” rääkis ta.

Toredat eeskuju näitasid Kivilinna gümnaasiumi 1.c klassi lapsed. Nimelt soovisid nad samuti võistelda, aga juhtus nii, et nende koolist olid selles vanusekategoorias juba võistkonnad välja pandud.

“Siis tulid nad hoopis terve klassiga, moonakorv kaasas, omadele kaasa elama. See näitab juba, et tegemist ei ole lihtsalt turniiriga, vaid lausa sündmusega, millest soovivad osa saada paljud,” rääkis treener Mölder.

Korraldajad avaldasid kiitust kõigile osalejatele, eriti aga Tartu Kesklinna Koolile, Miina Härma ja Raatuse Gümnaasiumile, Nõo Põhikoolile ja Nõo Reaalgümnaasiumile, kes olid esindatud kõikides võistluskategooriates (1.-2.kl, 3.-4.kl, 5.-6.kl, 7.-8.kl, 9.-10.kl, 11.-12.kl poisid ja tüdrukud).

Turniiri kõigi mängude tulemused on nähtaval EMÜ SK saalihoki veebileheküljel.

Autor: Marii Kangur