Prindi see leht

Korvpall

Korvpall on Eesti Maaülikoolis elanud üle nii hiigelaegu kui viibinud ka tõelises madalseisus. 1960-ndatel aastatel oli tollasel EPA Spordiklubil eriline koht Eesti korvpalli edendamisel. EPA võimla baasil arenes Eesti esindusmeeskond Tartu „Kalev”. Meeskond tuli nii Eesti meistriks kui ka karikavõitjaks. Spordiklubi juurde moodustatud spordikooli treenerite kaader oli aukartustäratav: Ilmar Kullam, Harri Russak, August Sokk ja Arne Laos. EPA spordikoolist alustas oma edukat korvpallurikarjääri olümpiavõitja Tiit Sokk.

 

1970. aastal hakkas seoses EPA Spordiklubi viimisega maaspordiühing „Jõud” alluvusse toimuma järk-järguline korvpalli taandumine. Lahkusid tunnustatud treenerid ning asjade loogilise tulemusena langes endine tippklubi 1981. aastal II liigasse.

 

Treener Jüri Viigipuu võttis 1994. aastal praktiliselt harrastuskorvpalluritest koosneva meeskonna juhendamise enda õlule. Hooajal 1996/97 jõudis meeskond üle pika aja esiliigasse ning järgmisel aastal juba esiliiga etteotsa. Vahelduva eduga on esiliigas mängitud tänase päevani, sportlik tase on suuresti sõltunud EMÜ-sse sisseastuvatest tudengitest.

 

2015/2016 hooajal võistleb võistkond treeneri Esko Tõnissoni juhendamisel Eesti meistrivõistluste II liigas.