Suurel reedel oleme avatud 08:00-20:00

13:55 25.03.2024
Suurel reedel, 29.03.2024, on EMÜ Spordiklubi avatud kell 08:00-20:00.    Kauneid e

EMÜ MV Mälumängus

14:39 15.03.2024
12. märtsil toimusid Eesti Maaülikooli meistrivõistlused mälumängus, koos

Põnevust täis nädalavahetus

09:05 04.03.2024
Eesti Maaülikooli võistkondadel on hooajad lõpusirgel ning otsustavad mängud

Nädalavahetuse mängud

11:02 21.02.2024
Nädalavahetusel pidasid Eesti Maaülikool/Structura võrkpallurid laupäeval kodu

Eesti Maaülikool võitis üliõpilaste meistrivõistlustelt maadluses 3 medalit

Nädalavahetusel oli maadlejatel põhjust koguneda Tartusse Eesti Maaülikooli spordihoonesse, sest aset leidsid üliõpilaste meistrivõistlused kreeka-rooma ja naistemaadluses.

Võistlustest said osa võtta Eesti Akadeemilise Spordiliidu liikmesõppeasutuste ja teiste kõrgkoolide üliõpilased ning vilistlased, kes on lõpetanud kõrgkooli käesoleval aastal. Sellel aastal laiendati võistlejate ringi ning osalema olid oodatud ka gümnaasiumite abituriendid ja kutsekoolide õpilased, kes on vähemalt 17 aastat vanad. Traditsiooniliselt võisid osalejateks olla ka kõrgkoolide töötajad.

Tänu nimetatud muudatustele oligi osalejaid märksa enam kui eelnevatel aastatel ja võistluste tase oli tugev. Seda tõendab ka fakt, et kaalus kuni 74kg oli kohal kolm Eesti meistrit. Tulistest matšidest väljus võitjana Jaanus Lepik (TLÜ), temale järgnes Magnus Piirits (TÜ) ja pronksile võitles end Siim Abner (TÜ).

Noormehed kuni 66kg näitasid samuti toredaid võtteid ning võitlejahinge. Võitjaks antud kaalus tuli Hugo Treffneri gümnaasiumi abiturient Kristjan Toots. Teiseks võitles end TÜ tudeng Madis Martin Lutter ning neile järgnes Kauri Mitt (TLÜ).

Kuni 84kg meestest oli võitja Raido Liitmäe (Audentese SG), kellele järgnesid Vahur Steinberg (TÜ) ning Siim Mäe (TLÜ). Kategoorias kuni 120 kg võttis kindlalt esikoha Mihkel Allikmäe (TLÜ) ning teine koht kuulus Meelis Steinbergile (TTÜ).

Ka naistemaadluses oli mõõtu võtma tulnud rohkem tüdrukuid kui mullu. Kategoorias kuni 63kg võttis meistritiitli omale Rosina Moring (TÜ). Teisele kohale tuli Anette Org TÜ-st ning kolmas koht kuulus Marie Helen Ottile EMÜ-st. Reelika Kaupmees (TTÜ) võttis esikoha üle 63 kg kaalus. Teine koht läks EMÜ üliõpilasele Gerlin Järvelale ning sama kooli tudeng Kaisa Muutrale riputati kaela pronksine medal.

Antud võistlus oli esimene katsevõistlus 2013. aasta universiaadikoondise moodustamiseks. Seekordne suveuniversiaad leiab aset Venemaal Kaasanis.

Autor: Esko Tõnisson

Allikas: Tartu Postimees