EMÜ SK tõusis tabeliliidriks

Pühapäevaõhtune saalihokilahing Eesti Maaülikooli spordihoones, meeldivalt suure vaatajaskonna ees, kujunes tõeliselt meelelahutuslikuks spordiürituseks. Kodumeeskond asus mängu juhtima juba mängu 24.-ndal sekundil, kui meeskonna kapten Paul-Kristjan Padrik lõi vabalöögist palli väravasse, söötis Andres Tiinonen. Arvulises ülekaalus mängides lisas eduseisu kaheväravaliseks Sten Kõivu söödust Daniel Matsukevitš. Natukene hiljem üllatas EMÜ väravavahti Taavi Lepikut kaitsemängija jalast rikošeti võtnud pall, mis avas külaliste väravaarve. Kõigest 40 sekundit hiljem lajatas Mart Kaska poolt vabalöögiolukorrast antud söödu Sparta väravavahi Remo Merimaa seljataha Sten Kõiv. Esimesele puhkepausile jalutati Emajõelinna saalihokkarite juhtseisult 3:2 kui pealinnapoisid nõelasid avaperioodi lõpuminutitel arvulisest vähemusest.

Mängu teisel kolmandikul haaras initsiatiivi Sparta, luues mitmeid ohtlikke olukordi kiirete vasturünnakutega, kuid Lepik tõrjus kõik 14 pealelööki. Vahetult enne teist pausi kasvatas hoopis kodumeeskonna eduseisu veel ühe värava võrra Juhani Võik, kes väravaesisest saginast "suskas" Sten Kõivu pealöögist ripakule jäänud palli väravasse.

Ka viimast kolmandikku alustasid külalised aktiivsemalt ning tulid vaid ühe värava kaugusele viigiseisust. Järjekordne arvuline ülekaal tootis veel tartlastele värava, kui duo Matsukevitš-Kõiv kavaldasid vastased üle. Daniel Matsukevitš viskas veel ühe värava seekord Juhani Võiku söödust ning Rein Kruusat vormistas Joosep Orava söödust võidu Tartule.

Mängu parimaks tunnistati väravavaht Taavi Lepik, kes tõrjus taas ohtralt pealelööke ning omab hetkel ka liiga väravavahtide statistikatabeli liidrikohta tõrjeprotsendiga 88,3.

"Paar viimast mängu on sujunud ludinal ja hoog on hea. Loodame, et hoog järgmise komistusega otsa ei saa. Heaolu tunne võiks olla alati ja ülemeelikulisuseks põhjused puuduvad, parandamiseruumi on õnneks küllaga ja ideaali vast ei ole võimalik saavutada, niiet ehk võiks hoogu juurde panna", filosofeeris treener Talis Mölder.

Mängu käik: http://www.saalihoki.ee/Protokoll.aspx?id=fHV5rIrSVMc=

Autor: Esko Tõnisson