12. märtsil toimusid Eesti Maaülikooli meistrivõistlused mälumängus, koos

Eesti Maaülikooli võistkondadel on hooajad lõpusirgel ning otsustavad mängud

Nädalavahetuse mängud

11:02 21.02.2024
Nädalavahetusel pidasid Eesti Maaülikool/Structura võrkpallurid laupäeval kodu

Saalihokivõistkondadele Kiilist saagiks üks võit

Pühapäeval, 28.10.2012 mängisid Kiili spordihoones Eesti meistrivõistluste järjekordseid mänge Maaülikooli naiskond ja esindusmeeskond SK Saku Fortuna koosseisude vastu. Naiste mäng kulges algusest lõpuni koduvõistkonna initsiatiivil, üksikud võimalused tekkisid ka tartlannadel, kuid pall õnnestus vastaste väravasse lüüa vaid kahel korral - väravate autoriteks Reti Väärt ja Kati Loid, Kaisa Aruaas andis mõlemale väravale resultatiivse söödu. Mängu parim maaülikooli mängija oli Reti Väärt.

Saku naiskonna Kristi Lööper viskas kolm väravat ning Helen Ojala panustas ühe värava ja kahe resultatiivse sööduga. Mängu lõpptulemus 2:6 (0:2-1:2-1:2) Tartu poolt vaadatuna.

"Naiskonda kummitavad vigastused ja mõned noored mängijad veetsid koolivaheaega välismaal. Tänasest mängupildist midagi helget on raske leida kuid teame, et paremal päeval oleme võimelised enamaks", kirjeldas meeskonna treener Talis Mölder mängupilti.

Meeskond alustas mängu Kiilis vägevalt, kui esimese kümne minutiga löödi koguni viis väravat. Seejärel aga mängupilt võrdsustus ning vaheajale puhta oma väravaga siiski ei õnnestunud minna.

Teine kolmandik oli maaülikooli meeskonna poolt passiivne ning vastastele pakuti võimalust mängu tagasi tulla, kuid kolmandiku lõpuks õnnestus taas initsiatiiv haarata ja viimane periood oli taas Tartu meeskonnalt eeskujulik saalihoki mängimine.

Mängu tulemus 9:3 (5:1-2:2-2:0) Tartu kasuks.

Juhani Võik lõi kolm palli vastaste väravasse, Sten Kõiv ja Maarius Pärn mõlemad kaks väravat ja üks resultatiivne sööt, Joosep Orav ja Kristaps Bertins lisasid mõlemad ühe värava ning resultatiivsed söödud said veel kirja Daniel Matsukevitš kaks, Paul-Kristjan PadrikTauri Turk ning väravavaht Taavi Lepik kõik ühe. Lepik tõrjus ka 28 vastaste pealeviset. Mängu parimaks tunnistati Sten Kõiv (pildil).

"Meeskondlik tegutsemine tõi edu, raske on kedagi eraldi esile tõsta, iga mees väärib kiitust. Kaitses töötati mehe moodi ja väravalöömise võimalusi tekitati järgemööda. Kui millegi üle kurta siis arvulise ülekaalu mäng täna veel väravaid ei tooda, aga on vähemalt mille kallal tööd teha", kiitis meeskonda peatreener Talis Mölder.

Autor: Esko Tõnisson