Tartu Rattamaratonil läheb rajale ka Astana profirattur Tomas Vaitkus

Vähem kui kahe nädala pärast stardib SEB 14. Tartu Rattamaratonil teiste hulgas ka maailma rikkama profiklubi Team Astana sõitja Tomas Vaitkus.

Leedu profirattur võitis 2005.aastal Tartu GP ning on muuhulgas tuntud ka legendaarse USA ratturi ning seitsmekordse Tour de France võitja Lance Armstrongi meeskonnakaaslase ja abilisena. Käesoleval aastal on Vaitkus pedaalinud Astana klubis koos eelmise Tartu Rattamaratoni võitja Tanel Kangertiga.

Vaitkus jääb rattamaratoni plaanide osas tagasihoidlikuks: „Kuna hooaeg on olnud pikk, lähen 18.septembril starti eelkõige eesmärgiga proovida siinset rada. Olin maratonil kohal ka eelmisel aastal, kuid paranesin sel ajal tõsisest vigastusest ning jäin seetõttu vaid pealtvaatajaks,“ ütleb ta. Samas on tema vastuses kuulda siiski ka võistlusmomenti: „Tahan näha, kas suudan sõita hästi ka maastikurattamaratoni.“

2009. aastal Tartu Rattamaratoni võitnud ning samas ka Euroopa Maastikurattameistriks kroonitud Allan Oras ütleb, et Tomas Vaitkuse näol on kahtlemata tegemist tänaste Euroopa tippude hulka kuuluva ratturiga.

„Kaardilaual oleks ta kindlasti trumpäss. Usun, et hetkevorm ja maratonirada näitavad, kas ta suudab Lõuna-Eesti maastikul teistelt oma masti meestelt eest ära sõita,“ lisab Oras, kes ise on Tartu Rattamaratoni stardis olnud kümnel korral ning sõidab siin ka tänavu.

Maratoni põhisõidud distantsidega 89 km ja 40 km peetakse pühapäeval, 18.septembril. Lisaks üldisele maratoniarvestusele selgitatakse üritusel välja ka Eesti meistrid maastikurattamaratonis.

Nädal enne, 11. septembril, korraldab Klubi Tartu Maraton sarnaselt eelnevate aastatega soovijatele rajaga tutvumiseks ühistreeningu.

Ühistreening algab kell 11 Tehvandi Spordikeskusest, tähistatud on  nii 89 km kui ka 40 km rada. Ühistreeningu finiš Elva külje all asuvas Tartumaa Tervisespordikeskuses suletakse kell 16.

Maratonile saab registreerida koduleheküljel www.tartumaraton.ee, Klubi Tartu Maraton büroos (Laulupeo 25, Tartu) ning Hawaii Expressi kauplustes üle Eesti.

Lisainfo maratoni ja ühistreeningu kohta: www.tartumaraton.ee