Saku esiliigas sai II koha Eesti Maaülikool/Evocon võistkond

10:28 24.04.2024
Saku I liiga sai laupäeval üliemotsionaalse hooajalõpu, kui 2300 silmapaari (absolu

Spordihoone on 1. mail suletud

10:53 23.04.2024
1. mail on spordihoone suletud.  On May 1st, the sports building is closed.    Ilu

Eesti meeste saalihokikoondisse kuulub kaks EMÜ SK mängijat

Eesti meeste saalihokikoondis osaleb 4-11. detsembrini Soomes MM- finaalturniiril maailma 16 parema esinduse hulgas. Eile nimetati ka MM-finaalturniiriks kuuluvad koondislased. Koondise sihiks on kahe aasta eest suuresti tänu väliseestlaste abile saadud 8. kohta parandada, ent seekord peavad ja saavad kandvamat rolli etendada Eestis sirgunud mängijad.

"Varem oli mu käsutuses umbes poolteise viisiku jagu tasemel mängijaid, kellele järgnes arvestatav langus. Nüüd võin öelda, et meeskond pole mitte ainult kõigi aegade parim, vaid ka meeldivalt ühtlane," lausub aastast 2001 Eesti koondist juhendanud tunnustatud Soome saalihokitreener Jari-Petri Anttila. "Eesti meistriliiga ei ole enam Soome veteranide õlleliiga, vaid tooni annavad kohalikud noored."

Eesti meeskonna 20 mängijast kuus on 21aastased või nooremad ning üle 31 aasta ei näita kellegi pass. Samuti on pilt varasemast märgatavalt mitmekesisem, kuna meeskonda kuulub viiest Eesti meistriliigaklubist pärit mängijad – Tähe, Saku Fortuna, TTÜ, EMÜ ja Augur.

Koondise liidrid on Anttila sõnul siiski välismaal mängivad mehed, nagu Rootsi meistriliiga liiderklubi AIK koosseisu kuuluvad välis-eestlased Henrik ja Kristian Talme või mullu Helsingi SSVga Soome meistriks tulnud Tähe kasvandik Rein Kivi.

Meeskond mängib alagrupis 4. detsembril Rootsiga, 5. detsembril Saksamaaga ja 7. detsembril Austraaliaga. Edasi kaheksa hulka pääsevad alagrupi 2 paremat. Mängud peetakse Helsinki Hartwall Areenal ja Vantaa Energia Areenal.

Koosseis:
2    Oskar Salm        ründaja
3    Johan Strömfelt   kaitsja
5    Rando Kramm     kaitsja
6    Henrik Talme       ründaja
7    Roman Pass       kaitsja
10  Martin Karis        ründaja (EMÜ SK)
12  Martin Sivakov     kaitsja
14  Patrik Markus     ründaja
16  Kristian Talme     kaitsja
17  Talis Mölder        ründaja (EMÜ SK)
18  Siim Veersalu     ründaja