Prindi see leht

Sõudeergomeeter

Eesti Maaülikooli sõudeergomeetri meistrivõistluste juhend

 

1. Eesmärk

Eesti Maaülikooli meistrite selgitamine sõudeergomeetril. Sportimisharrastuse ergutamine EMÜ üliõpilaste ja töötajate hulgas.

Osalemisel saadud punktid lähevad koondtabelisse ning kevadel 2015 selgub sportlikult parim instituut.

2. Aeg ja koht

Võistlused toimuvad pühapäeval, 08. märtsil 2015 Eesti Maaülikooli spordihoones Kreutzwaldi 3, algusega kell 10.00

3. Korraldamine

Võistlust organiseerib Eesti Maaülikooli Spordiklubi. Turniiri peakohtunik on Tauri Tilk (e-post: tauri.tilk@emu.ee, mobiil: 50 88 458, lühinr: 58458).

4. Osavõtjad

Võistlustest saavad osa võtta üliõpilaspileti esitamisel EMÜ üliõpilased ja töötõendi esitamisel EMÜ töötajad. Võistlused toimuvad nii naiste kui ka meeste arvestuses.

5. Võistluste süsteem

Võistluste lõplik süsteem selgub 15 minutit enne võistluste algust kohapeal, sõltudes osalejate arvust.

6. Reeglid

Nii naiste kui ka meeste arvestuses võisteldakse 500m pikkusel distantsil ning kokku on maksimaalselt kolm sõitu. Kõik osalejad paigutatakse eelregistreerimise põhjal põhisõitu, kus üritatakse lähtuda, et igas sõidus osaleks 5-6 võistlejat. Järgmisesse ringi pääseb iga sõidu võitja ning aegade põhjal nii palju sõitjaid, et teises ringis oleks 12 võistlejat. Nendest kahest sõidust moodustuvad kaks poolfinaali. Kummagi poolfinaali kaks esimest pluss kaks parimat aega pääsevad A-finaali (kohad 1-6) ning ülejäänud  B-finaali (kohad 7-12).

7. Protestid

Võistluste käigus tekkinud küsimused ja protestid lahendavad kohapeal peakohtunik ja peakorraldaja.

8. Instituutide paremusjärjestus

Nii meeste kui ka naiste arvestuses jagatakse punkte järgmiselt: võitja saab 25 punkti, teine koht 18, kolmas 15, neljas 12, viies 10, kuues 8, seitsmes 6, kaheksas 4, üheksas 2, kümnes 1, üheteistkümnes 1 jne. Iga osaleja saab vähemalt ühe punkti. Neid punkte arvestatakse üksnes instituutide paremusjärjestuse koostamisel.Osalejate punktid liidetakse (nii meeste kui naiste omad) instituutide kaupa. Instituutidele jagatakse punktid järgmiselt: võitja 10 punkti, teine koht 8, kolmas koht 6, neljas koht 5, viies koht 4 jne.

9. Autasustamine

Kõiki võitjaid autasustatakse Eesti Maaülikooli meistrisärgi ja karikaga, kogu esikolmikut autasustatakse medali ja diplomiga.

10. Registreerumine

Registreerida saab kuni 05. märtsini 2015 kella 22.00 siin. Kõik võistlejad peavad kohal olema vähemalt 30 min enne võistluse algust, vastasel juhu võistelda ei saa. Osavõtumaks 2 eurot/osaleja tasuda hiljemalt 05. märtsiks MTÜ Eesti Maaülikooli Spordiklubi arvele nr. 10152001503004 SEB panka (makse selgituseks märkida EMÜ MV sõudeergomeeter) või 30 minutit enne võistluste algust koha peal sularahas.