Tähelepanu!

SUVISED LAHTIOLEKUAJAD

Sports club opening hours during the summertime

01.06.2020 - 01.09.2020

E-P 11.30-20.00

 

SPORDIHOONE ON SULETUD

Sports building is closed

06.- 26.07.2020

Eesti Maaülikooli korvpallimeeskond tuli Euroopa meistrivõistlustel kuuendaks

Eesti Maaülikooli korvpallimeeskond osales 20.06 kuni 28.06 Euroopa üliõpilaste korvpalli meistrivõistlustel Sloveenia linnas Koperis, kus tuldi tagasi kuueteistkümne meeskonna konkurentsis tubli kuuenda kohaga. 

 

Alagrupi faasis sai Eesti Maaülikooli meeskond ühe kaotuse ja kaks võitu ning pääses teisena edasi veerandfinaali. 

Turniiri avapäeval, 20.06 mängiti Koperi kohaliku ülikooliga Primorska, kellele kaotati tulemusega 65:51. 

Turniiri teisel päeval, 21.06 sai EMÜ meeskond hommikul korraliku treeningu teha, mis andis ka mänguliselt parema pildi, mille tulemuseks võideti Prantsusmaa üliõpilasmeistreid  ülikoolist Strasbourg skooriga 73:69. 

Kolmandal mängupäeval, 22.06 kohtusid maaülikooli tudengid  Rumeenia üliõpilasmeistritega Graiovast. Graiova ülikooliga mäng osutus eriti pingeliseks ja mängu saatuse otsustas alles pärast teist pingelist lisaaega palavas saalis Ken Karja, kes viskas EMÜ kasuks viimase sekundi viske, millega pääseti veerandfinaal. Mängu lõppskooriks siis 82:79.

Veerandfinaalis tuli maaülikoolil vastu võtta hävitav kaotus Serbia ülikoolilt Niš, kes võitis mängu tulemusega 89:62. Mäng püsis kuni poolajani viigiseisus, kuniks tuli mängu serblaste tugev mentaliteet ja võitlusvaim. See mäng oli kui sõda, mis näitas, et kui hästi peab terve mängu valmis olema, keskenduma ja vaimselt pingutama. 

Lohutusringis võitis maaülikool Saksamaa meistrit Bayreuthi tulemusega 75:58, millega pääseti 5. Koha mängule, kus tuli vastu võtta kaotas venelastelt Lomonosov Moscow State Universityilt skooriga 76:67. 

Turniir oli heaks kogemuseks mängijatele kui ka treenerile. Järgneval aastal on plaan osaleda EUSA mängudel Horvaatias Rijekas ja Zagrebis ning hea esituste eest Euroopa meistrivõistlustel sai Eesti Maaülikool kutse osaleda rahvusvahelises üliõpilaste korvpalli liigas ISBL, kus kahel eelneval aastal on osalenud TTÜ korvpallimeeskond.


Autor: Esko Tõnisson