EMÜ MV Pokkeris

10:04 10.04.2024
Taaskord leidis aset populaarne Eesti Maaülikooli meistrivõistlus pokkeris, mille sellel

Saku I liiga tulised poolfinaalid algasid - seeriat asusid juhtima Tere Kadrina Karud ja Eesti Maaülikool/Evocon

08:46 08.04.2024
Neljapäeval toimusid poolfinaalseeria, mis algas põnevusmänguga Eesti Maaüliko

Laupäeval (06.04.24) on I korruse jõusaal suletud kell 14.00-19.00

17:14 03.04.2024
Seoses eriüritusega on I korruse jõusaal suletud laupäeval (06.04.2024) kell 14.00-

Palju õnne - Eesti Maaülikooli saalihoki naiskond on Eesti Meister!!

08:31 01.04.2024
Eesti naiste finaalseerias kohtusid kolmandat korda Sparta ja Eesti Maaülikool. Tallinnas &Otil

13:01 25.03.2024

10:27 25.03.2024

Eesti Maaülikool tuli üliõpilasmeistriks korvpallis

Selle aasta viimasel pühapäeval peetud üliõpilaste korvpallimeistrivõistlustel jäid esikoht Tartusse. Kui veel eelmisel aastal olid meeste hulgas valitsenud Tallinna Tehnikaülikooli meeskonnad saades meistrivõistlustel lausa kolmikvõidu, siis sel aastal oli olukord sootuks muutunud.

Alagrupiturniiril suutsid TTÜ mehed vastased kindlalt alistada, kuid kohamängudes mängupilt muutus ja asjad nii lihtsalt enam ei läinud. TTÜ meeskond sai poolfinaalis endale vastu TLÜ.  Esimesel poolajal saadud üheksapunktilist edu suutsid TTÜ mehed kinni hoida, kuid mitte enamat. Teise poolaja keskel jõudsid TLÜ mehed korraks kahepunkti kaugusele 43:45, kuid siis sai TTÜ meeskond kolm järjestikust korvi ja mäng oli otsustatud, võit TTÜ-le tulemusega 55:46.

Teises alagrupis liikus võidult-võidule Eesti Maaülikooli I meeskond, kes kohtus poolfinaalis Tartu Ülikooliga. Pingelise ja korviderohke mängu pööras teisel poolajal enda kasuks Eesti Maaülikooli meeskond, kes alistas lõpus kindlalt tulemusega 71:51 TÜ meeskonna.

Kolmanda koha heitluses oli seekord parem  TLÜ meeskond, kes alistas tulemusega 76:66 TÜ meeskonna.

Finaalmäng oli küll suhteliselt tasavägine ja mängu alguses hoogsat pealtpanekud mõlemalt poolt tõid mängu palju emotsiooni, kuid möödus Eesti Maaülikooli I meeskonna dikteerimisel. Pärast 4:0 algedu jäi TTÜ õige pea tagaajaja rolli. EMÜ I läks ette 20:16 ja siis juba poolaja lõpuks 28:22. Teisel poolajal vahe enamasti püsis, kuid korraks kasvas EMÜ I edu juba neljateistpunktiliseks – 49:35. Kuidas ka TTÜ ei püüdnud, tunnistas lõpuvile EMÜ I meeskonna võitu tulemusega 56:42 ja meistritiitli omandamist. Tegemist on esimese iseseisvumisjärgse korvpalli meistritiitliga Eesti Maaülikooli jaoks!

Eesti Maaülikooli meeskonnas mängisid Kristjan Sardis, Jarko Kool, Sander Karro, Gert Kaldmäe, Ken Karja, Argo Orumaa, Ott Toomsalu, Kristjan Tapper, Joosep Russak. Treener oli Esko Tõnisson. Kahtlemata oli see suur võit Eesti Maaülikoolile ja Esko Tõnissonile, sest TTÜ, kes on alati rõhutanud üliõpilasspordi tähtsust kõrgkoolis, ei suutnud seekord oma põhimõtete vääriliselt esineda.

Üliõpilasmeister saab õiguse osaleda tuleval aastal Euroopa kõrgkoolide meistrivõistlustel Sloveenias.

Allikas: EASL Ants Veetõusme