Tähelepanu!

SUVISED LAHTIOLEKUAJAD

Sports club opening hours during the summertime

01.06.2020 - 01.09.2020

E-P 11.30-20.00

 

SPORDIHOONE ON SULETUD

Sports building is closed

06.- 26.07.2020

Noorsportlase tervisekontroll

TÜ Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik Noorsportlaste tervisekontroll spordiga seotud riskide ennetamiseks, 2012. Käesoleval sügisesel perioodil palume kindlasti kasutada võimalust tervisekontrolliks  ka noorematele spordihuvilistele, alates 9a. lastest. Kehaline koormus peaks vastama organismi arengule ja  kindlasti tuleb treeningutel arvestada iga lapse eripäraga.

Täpsustuseks : noored  alates 9a, kelle treeningmaht ei ulatu üle 7,5 tunni nädalas,  kuuluvad esmase monitooringu alla ning kindlasti tuleks ka see sihtrühm suunata terviseuuringutele, mida tuleb käsitleda treeningprotsessi lahutamatu osana. Antud uuringutel tehakse arstlik läbivaatus ja rahuoleku EKG koos spiromeetriaga. Koormusteste jm uuringuid tehakse vajadusel vastavalt spordiarsti otsusele.

Nooremad- alla 9a kuuluvad jälgimisele perearsti poolt tavatervisekontrolli käigus.

Spordimeditsiiniline tervisekontroll annab ülevaate noorsportlase tervislikust seisundist ning selle  eesmärkideks on võimalike vastunäidustuste ja terviseriskide kindlakstegemine.

Noorsportlaste tervisekontroll alates 9a on  kord aastas tasuta.

Oleme varunud  vastuvõtu aegu esmaseks tervisekontrolliks ja palume lahkesti võimalust kasutada.

Kui  vanemate noorsportlaste terviseuuringute läbiviimisel tuleb arvestada ka treening – ja võistlushooajaga, siis nooremate puhul on mõistlik jälgida õppeaasta rütmi  (arvestades õppe- ja treeningkoormuse mõju). Oluline on koostöö lastevanematega ja mõistev suhtumine.

 

TÜ Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik Puusepa 1a, Tartu

REGISTREERIMINE:

sekretär E-R tel. 731 9221

e-mail katrin.aren@kliinkum.ee

lisainfo:www.kliinikum.ee/taastusravi