Suurel reedel, 29.03.2024, on EMÜ Spordiklubi avatud kell 08:00-20:00.    Kauneid e

13:01 25.03.2024
EMÜ spikeballi meistrivõistluste etapp on põnevalt läbitud!  EMÜ s

Kevad käes ning hooaeg lõpusirgel

10:27 25.03.2024
Eesti Maaülikooli saalihokinaiskond läks finaalseeriat 2-0 juhtima. Eesti-Läti ü

Maadeldi Georg Hackenschmidt`i mälestuseks

Möödunud laupäeval täitusid maaülikooli spordihoone tribüünid pealtvaatajate ning sportlastega, sest peeti 43. Georg Hackenschmidti mälestusvõistlused maadluses.

Lisaks eestlastele tulid maadlusmatile ka  Läti ja Leedu maadlejad. Võistlused peeti kadetide, täiskasvanute ja naistemaadluse arvestuses, osales 115 maadlejat. Tihedas rahvusvahelises konkurentsis võisid rõõmustada ka Eesti sportlased.

Meeldejäävamaid hetki pakkus SK Kalev/Englase maadleja Hardo Toots, kes saavutas teise koha. Ajateenijana on ta kõvasti kaalu kaotanud ning maadles endast pea kümme kilo raskemate meestega ning saavutas kuni 84 kg meeste seas teise koha.

Veerandfinaalis võitis ta juba tuttavat konkurenti Vahur Steinbergi (TÜ ASK) ning poolfinaalis küllaltki toorelt maadelnud leedukat Denas Markinast. Võimas Leedu maadleja võitis esimese perioodi, kuid hakkas teise perioodi lõpus ilmutama väsimuse märke. Tunduvalt kergem, kuid paindlik ja hea vastupidavusega Hardo Toots võitiski teise perioodi, suutis loogilise jätkuna võita ka kolmanda perioodi ning seega kogu matši. Kahjuks pidi aga seoses ajateenistusega vähe harjutada saanud Toots võtma vastu kaotuse finaalis, kus tuli vastamisi minna Joniškisest pärit Leedu matimehega.

Tartu maadlejate au võttis seekord kaitsta Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi maadleja Magnus Piirits, kes vaatamata vigastatud käele võitis esikoha 66 kg meeste seas. Tartu edukaimaks klubiks medalite arvu poolest oli võistluste korraldaja  Eesti Maaülikooli Spordiklubi, mille maadlejad võitlesid välja kuus auhinnalist kohta.

Georg Hackenschmidt, kelle sünnist möödub sel suvel 135 aastat, oli mitmekordne profesionaalide maailmameister ning esimene eestlasest Euroopa meister(1898. aastal kreeka-rooma maadluses). Pärast sportlaskarjääri lõppu tegutses ta kirjaniku ning filosoofina.