12. märtsil toimusid Eesti Maaülikooli meistrivõistlused mälumängus, koos

Eesti Maaülikooli võistkondadel on hooajad lõpusirgel ning otsustavad mängud

Nädalavahetuse mängud

11:02 21.02.2024
Nädalavahetusel pidasid Eesti Maaülikool/Structura võrkpallurid laupäeval kodu

Korvpallurid jäid napilt välja II liiga poolfinaalist

Kahe võiduni peetud II liiga kõige pingelisem veerandfinaal paar oli vaieldamatult Eesti Maaülikooli Spordiklubi (EMÜ SK) ja AP METS, kus võitja selgus alles kolmandas mängus AP METSA ühe pungilise võiduga.

Esimene mäng toimus Heimatalis, AP METSA kodusaalis, kus tänu EMÜ SK halvale vabaviske tabavusel sai kodumeeskond 8 punktilise võidu. EMÜ SK oli lõpus veel võimalik mäng võita, kuid olulised visked visati mööda.

Teine veerandfinaal mäng peeti 30. märtsil Eesti Maaülikooli spordihoones, kus tuli ka selle hooaja publiku rekord – üle 60 pealtvaataja. EMÜ võitis kodusaali ülipingelise trilleri alles pärast lisaaega, kõigest ühe punktiga.

Kolmandaks mänguks, mis toimus neljapäeval, 05.04 pidid EMÜ SK korvpallurid tagasi sõitma Heimatalisse, kus peeti seeria viimane ja otsustav mäng.

Esimene poolaega kulges EMÜ SK taktikepi all ja eduseis oli poolaja lõpuks seitsme punktiline, kuid teise poolaja alguses ei suudetud oma rünnakut korralikult  käima saada ja AP METS tuli vaikselt järgi.

Neljas veerandaega kujunes pingeliseks punkt-punkti heitluseks, kus ühe punktilises kaotuseis olnud EMÜ SK-l oli võimalus mängu viimasele rünnakule. Kahjuks läks kolmesekundialast teele saadetud vise mööda ja mäng kaotati vaid ühe punktiga.

Treener Esko Tõnissoni arvetes on tänavune II liiga kuues koht korralik saavutas ja pingelised heitlused nelja parema hulka saamiseks, tõestavad seda, et võistkonnal on järgmine hooaeg suured võimalused Final Fouri jõudmiseks.

Autor: Esko Tõnisson