EMÜ saalihokimeeskond lõpetas esimese vooru

Laupäeval kohtusid Kalev Kiili spordihoones  saalihoki meistriliiga eelmise hooaja veerandfinalistid SK Saku Fortuna ja EMÜ SK. Meeskondade vahelised lahingud on alati olnud pingelised ja värvikad, seekordne mäng ei olnud erandiks. Vaatemänguline triller pakkus pealtvaatajatele meelelahutust kogu piletihinna eest ja enamgi. Väravalöömise võimalusi oli järgemööda mõlemal meeskonnal, jõulisi võitlusmomente ja karistusminuteid, väravavahtide hiilgetõrjeid ja ilusaid sööduseeriaid.
 

Kodumeeskond SK Saku Fortunal õnnestus esimesel kolmandikul avavärav lüüa kui Siim Veersalu suunas tagapostilt Sander Stokkeby terava õhusöödu efektselt väravavõrku. Järgmise värava hõng oli õhus pea igas vahetuses, kuid seda sai oodata kuni 52-se mänguminutini, kui EMÜ vahetussegaduse kasutas ära Fortuna ründaja Teet Soasepp. EMÜ-le pakuti viimasel kolmandikul mitut arvulisest ülekaalust mängu tagasitulemise võimalust, kuid palli väravaraamide vahele toimetada ei õnnestunud. Mängu viimastel hetkedel üritati väravavahi asendust väljakumängijaga, mille tagajärjel avanes hoopis kodumeeskonnal pall paar korda tühja väravasse veeretada.
"Mängupildi põhjal on edasiminek selgelt märgatav. Kahes viimases mängus on needuseks saanud väravalöömine, isegi väga headest olukordadest pall sisse ei lähe, raske on mängijatele midagi ette heita, üks paha eksimus vahetusolukorras, aga ülejäänud mäng oli kiitust väärt. Peame vaimselt tugevad olema, murduda ei tohi ja usk peab säilima, pikk hooaeg on ees veel ja küll meie õnnestumise hetked ka tulevad" kommenteeris treener Talis Mölder.
"Saalihoki on väravalöömise mäng, kui oma võimalusi ei realiseeri ja vastasele kingid paar väga head võimalust siis ei võida" arvas meeskonna abikapten Andres Tiinonen.
EMÜ SK mängu parimaks valiti Keijo Lehes, Saku kangelane oli väravavaht Siim Stokkeby 29 tõrjega.
Lõpptulemus 4:0 (1:0; 0:0; 3:0) Saku kasuks.


Autor: Esko Tõnisson

Allikas: Talis Mölder