Eesti saalihokikoondis Soome! Medali järele!

Saalihoki kontekstis oleks Eesti medalivõit algaval MMil sama ootamatu, kui Kreeka jalgpallikoondis šokeeris 2004. aastal kõiki, kui võitis vutipublikut nörritanud kaitsva stiiliga EM-tiitli, kuid see-eest ülimalt oodatud üllatus! Eesti saalihokikoondis, kuhu kuuluvad ka kaks EMÜ Spordiklubi mängijat Talis Mölder ja Martin Karis alustab homme, 4. detsembril  MM-finaalturniiri. Maaülikooli Spordiklubi sportlased peaksid kindlasti ka väljakule pääsema.

Saalihoki MM-medal on ette näidata vaid viiel riigil: Rootsi, Soome, Šveits, Tšehhi ja Norra, kusjuures viimased kaks on esikolmikusse jõudnud vaid korra. Eesti peab MMil medalile tulemiseks võitma 4 mängu 6st.

Eestlaste alagrupp

Esmalt kohtub Eesti kuuekordse maailmameistri Rootsiga, kelle vastu võimalused puuduvad – kaotus vähem kui 10 väravaga oleks normaalne tulemus. Ülejäänud alagrupivastased on Saksamaa ja Austraalia.

Alagrupi võtmeks on pühapäeval kell 14 toimuv matš sakslastega – selle võitja pääseb Rootsi järel teisena veerandfinaali. Eesti on kerge soosik – tippliigadesse kuuluvaid mängijaid on meeskondadel enam-vähem võrdselt, kuid Eesti koosseis on kindlasti ühtlasem + meil on parem väravavaht. Seega on esimene võit kirjas.

Teine võit tuleb teisipäeval Austraalia üle, kelle alistamine ei ole probleemne, sest tegu on samasuguse autsaideriga nagu Liechtenstein jalgpallis…

Kui alagrupist edasi pääseme

Järgmisena ootab ees veerandfinaal, kus kõigi eelduste kohaselt on vastaseks 2004. aasta hõbe ja kahe viimase MMi 4. meeskond Tšehhimaa, kes on favoriit, aga mitte alistamatu. Rootsi meistrisarja liiderklubis Stockholmi AIK mängiv Eesti koondise ründaja Henrik Talme: «Tšehhi ja Šveits suudavad aeg-ajalt Soomele ja Rootsile vastu saada, sest oskavad mängida korralikku kaitset. Väiksemate koondist vastu nad aga domineerida ei suuda. Tšehhide löömine on kindlasti võimalik!»

Kui see peaks õnnestuma, ootab poolfinaal, kus vastaseks usutavasti Soome. Talme: «Maailmas on kaks võistkonda, keda me võita ei suuda – Soome ja Rootsi.»

Seega mängib Eesti 11. detsembril MM-pronksile. Vastaseks eeldatavasti Šveits ja põhirelvaks teadmine, et kui juba tšehhe võitsime, siis miks mitte ka šveitslasi?!

Ilusa unelma lõpetuseks tuleb rõhutada, et Eesti võimalus pronksmedal võita on siiski vaid umbes sama suur, kui oli Kreeka šanss 2004. aastal jalgpalli Euroopa meistriks tulla.

5 fakti saalihoki MMist

Kõigist mängudest tehakse internetis teleülekanne, mille jälgimise eest raha ei küsita.( http://yle.fi/urheilu/lajit/salibandy/mm_salibandy_2010/2010/11/lahetykset_netissa_2133573.html )

Peaareeniks on 14 000 pealtvaatajat mahutav Hartwall Arena. Finaalmängudele on veel saada üksikuid pileteid.

Osaleb 16 riiki, kes on jaotatud 4 alagruppi, kust 2 paremat pääsevad veerandfinaali.

5 paremat tagavad otsepääsme 2012. aastal Šveitsis toimuvale MMile.

Tiitlit kaitseb korraldaja Soome, kes murdis 2008. aastal Prahas MMide algusest (1996) väldanud Rootsi hegemoonia.


Autor: Esko Tõnisson

Allikas: www.ohtuleht.ee Ott Järvala