Esindusmeeskond jätkab täiseduga

EMÜ  mehed alistasid esimeses kodumängus Saku Fortuna 6-5 (4-1; 0-1; 2-3) ja tõusid täiseduga turniiritabeli esimesele reale. Hoolimata paljude mängijate eemalejäämisest haarasid tartlased mängu alguses kohe juhtohjad enda kätte ja kargasid 4-0 ette.

Esimese kolmandiku Saku poiste võetud  kolm 2-minutilist karistust aitasid eduseisu kasvatada, millest realiseeriti kaks. Kui Sten Kõivu kaugvise leidis tee väravasse ja tegi seisuks 4-0, oli unelmate algus sündinud. Teisel kolmandikul said vastased ehmatusest üle ja mäng kandus üha enam EMÜ väljakupoolele. Tartlaste vasturünnakud ei kandnud vilja ja pall anti kiiresti Sakule tagasi.

Kodumeeskond vajus sügavale kaitsesse ja ilma Taavi Lepiku imetõrjeteta poleks suudetud eduseisu hoida. Terve mängu kindlalt tegutsenud väravavaht pidi teisel kolmandikul siiski ühe palli enda selja tagant välja võtma. Viimane kolmandik algas õnnetult ja juba 7-ndal sekundil vähendasid külalised kaotusseisu üheväravaliseks. EMÜ väravapõua lõpetas Ott Ahonen, kelle poolelt väljakult teele saadetud vise venitas Saku väravavõrku, tehes seisuks 5-3. Vaid kolm minutit hiljem oli seis viigiline ja mängu lõpp tõotas tulla huvitav. Viigiseisuni jõudmisel käitusid aga vastased ebasportlikult ja kaks meest said 2+10 karistused. Kodumeeskond realiseeris arvulise ülekaalu ja eduseisu enam käest ei antud.

Mikko Purmonen panustas võitu 1 värava ja 3 resultatiivset söötu. Sellel mängul kaptenipaela kandnud Daniel Matsukevitš aitas meeskonda kahe väravaga.
Mängu parimaks tunnistati Taavi Lepik.

Esiliiga EMÜ II vs Augur/Jäneda

EMÜ II meeskond võitis kodus Augur/Jändega meeskonda tulemusega 4-2. Mängijad mängisid tugeva vastase vastu küpset saalihokit, võitluslikkuse tase oli kõrge ja väravavaht õnnestus, kõik mida saalihokimängu võitmiseks vaja on. Kuigi esimese mängu kaotasime siis olid juba selles mängus tunda meie noormeeste potensiaali mänge võita, et aga liiga favoriiti suudeti juba hooaja teises mängus võita on väga positiivne ja annab mängijatele usku kõvasti igaks mänguks juurde.

Naisteliiga EMÜ vs Saku

Mullune hõbe Eesti Maaülikooli Spordiklubi naiskond kaotas avamängus valitsevale meisternaiskonnale Saku Fortunale 2-6 (1-2; 0-0; 1-4).Kuigi mängu tulemust võib masendavaks pidada siis ei saa kuidagi väita, et naised oleksid halvasti mänginud. Suutsime luua arvukalt häid väravalöömise võimalusi kuid realiseerimine jättis kõvasti soovida ja selle tegi veel raskemaks Saku tubli väravavaht. Samuti lubasime vastasele mõned lihtsad väravad. Sedasi tugevat võistkonda ei võida kui oma võimalusi ära ei kasuta ja lased endale mõned "tasuta" väravad lüüa.


Autor: Veiko Raudsepp; Talis Mölder