EMÜ meistrivõistlused korvpallis

Pühapäeval, 17. oktoobril peeti Eesti Maaülikooli meistrivõistlused korvpallis. Kokku tulid kaheksa võistkonda viiest erinevast instituudist ja haldusüksusest. Kõige rohkem võistkondi pani välja Metsandus- ja maaehitusinstituut, kes suutsid kokku ajada kolm korraliku esindust.  Eelmise aastaga võrreldes oli võistlusjuhendis tehtud väike muudatus, nimelt pidi nüüd platsil viibima alati üks naismängija, et võistkondade taset võrdsustada.

Kõik kohale tulnud võistkonnad jagati loositahtel kahte alagruppi, kust edasi pääses kaks paremat. A-alagrupi võitis kindlalt PKI I võistkond, kes ei pidanud kogu turniiri vältel kaotusevalu tundma, teiseks tuli MI III võistkond. B-alagrupis sai edasi PKI II võistkond, kes oli võidukas kõikides alagrupi kohtumistes ja teise koha sai kolme võistkonna vahel (TI, MI I ja EMÜ SK) tekkinud surnud ringiga EMÜ SK esindus.

Esimeses poolfinaalis kohtusid PKI II ja MI III,  tasavägisest heitlusest väljus võitjana MI III võistkond tulemusega 33:30. Teises poolfinaalpaaris sõitis ülivõimas PKI I võistkond üle EMÜ SK esindusest skooriga 35:24.

Kohamängudel said taas kokku alagruppides juba tuttavaks saanud võistkonnad EMÜ SK ja PKI II ning MI III ja PKI I. Pronksimängus ei suutnud EMÜ SK teravate PKI II korvpallurite vastu üllatada ja mäng lõppes tulemusega 32:26. Finaalmäng kulges väga emotsionaalselt ja võitluslikult, kuid üllatust ei suudetud pakkuda ka selles kohtumises, kui PKI I pallurid alistas MI III seisuga 34:30.

Üldkokkuvõttes oli võistluste tase varasemast tugevam, kuna „tiimid“ olid paremini komplekteeritud ja pea kõikides võistkondades oli Eesti esi- ja teise liiga mängijaid. Kõik mängud olid kõrvalt vaadates väga võitluslikud ja tundus keegi ennast eriti tagasi ei hoidnud.  

EMÜ SK TÄNAB KOHALE TULNUD MÄNGIJAD JA NEID, KES SUUTSID VÕISTKONNA KOKKU PANNA.


Autor: Esko Tõnisson